0

» Kargo ve Taşıma Bilgileri

 

 • Siparişim ne zaman kargoya verilir?

www.realnatura.net’den verdiğiniz siparişler en hızlı şekilde hazırlanarak size ulaştırılacaktır. Siparişiniz bize ulaştıktan sonra 3 ile 7 iş günü arasında kargoya teslim edilecektir. Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde ulaşan siparişleriniz, takip eden ilk iş gününde işleme alınarak belirtilen süreç içerisinde kargoya teslim edilecektir.

 

 • Kargo bilgilerimi nasıl takip edeceğim?

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. Maildeki ilgili linki tıklayarak siparişinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca hesabım/siparişlerim bölümünden ‘’ kargom nerede’’ linkini tıklayarak siparişinizi takip edebilirsiniz.

 

 • Hangi kargo şirketi ile çalışmaktasınız?

Siparişleriniz MNG kargo ile gönderilmektedir.

 

 • Kargo işlemleri için ücret ödeyecek miyim?

Sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kargo ücretsizdir.

 

 • İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Anlaşmalı olduğumuz “MNG kargo”yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

 

 • Siparişimin elime ulaşmaması durumunda ne yapabilirim?

Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim etmektedir. Adresinizde bulunmamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır. İki gün içerisinde paketinizi şubeden almamanız durumunda siparişiniz depomuza geri döner. Bu durumda sipariş tutarını ve kargo ücretini ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi ile aynı ödeme yöntemi üzerinden geri ödenmektedir.

 

 • Teslimat adresimde bana ulaşılamazsa başkasına teslimat yapılabilir mi?

Belirtmiş olduğunuz teslimat adresinizde kargonuzu teslim alacak başka bir kişi var ise, bu bilgiyi siparişinizi oluştururken "Siparişi teslim alacak olan kişi" kısmında belirtmeniz gerekmektedir. Aksi durumda siparişiniz başka bir kişiye teslim edilmeyecektir.

 

 • Sipariş teslimat adresimi değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Sipariş oluşturduktan sonra adres değişikliği yapmak için bizi 0332 346 25 05 telefon numarasında arayarak talebiniz iletmeniz gerekmektedir. Siparişiniz kontrol edildikten sonra eğer siparişiniz kargoya teslim edilmediyse adres değişiklik talebiniz işleme alınacaktır.

Eğer siparişiniz kargoya teslim edildiyse adres değişikliği süreci uzayacaktır. Bu durumda önce kargonun bize geri gelmesi gerekmektedir. Kargo bize ulaştığında adres değişikliği yapılıp yeniden kargoya teslim edilecektir.

 

 • Yurt dışına gönderim yapıyor musunuz?

Yalnızca Türkiye sınırları içerisinde teslimat yapıyoruz. Yurt dışına gönderimimiz şimdilik bulunmamaktadır.

 

 • Siparişimdeki ürünler eksik geldi. Ne yapmalıyım?

Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisinin yanında, paketinizi açmanızı ve içinden çıkan ürünlerin hasarsız olduğundan emin olmanızı önemle rica ederiz. Üründe herhangi bir hasar, yanlışlık ya da eksiklik olması durumunda, kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyip, ürünü teslim almayınız ve en kısa sürede info@realnatura.net’e e-mail göndererek veya 0332 346 25 05 no.lu telefonu arayarak bize bilgi veriniz.

 

 • Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse Talep etmeniz durumunda en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

 

 • 2 ürün ve üzeri siparişlerin teslimatı nasıl yapılır?

2 ürün ve üzeri alışverişleriniz tek kargo ile gönderilir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır