Makaleler » Sandaletler ve Ayakkabılar » AYAKKABI TABANLARI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Ayakkabı tabanlıklarının önemi oldukça büyüktür çünkü ayakkabı iç tabanları sağlığınız ve konforunuz için dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan biridir. Tabanlar ayakkabı altı ve ayakkabı içinde kullanılan tabanlar olmak üzere iki türdedir. Ayakkabı tabanları önemlidir çünkü ayakların konforunu sağlamaktadır. Ayakkabı iç tabanları ayak yapısına ne kadar uygunsa ayakların konforu o derece artar. Ayakkabı iç tabanları, mostra, fuspet ya da ayakkabı tabanlıkları dediğimiz ürünler sünger, poliüretan p.u, eva, latex, mantar ve keçe gibi malzemelerden üretilebilir.

 

 Mostra, ayakkabının içinde, taban kısmına konan etiketli deri parçasına verilen isimdir. Yastık süngerler de genellikle mostranın altına konulan süngerlerdir. Ayakkabı tabanının ayak ortopedisine daha uygun hale gelmesini sağlar. Bunun için özellikle çocuk ürünlerinde ayağının gelişmesini tamamladığı nazik bölgelerde ayak içi orta bombeler gibi, destek olmak için özel esnek ve köpük gözenekli sağlam yastıklar oldukça sık kullanılır.

 

Neredeyse birçok kişi aldığı ürünlerin kalitesini ölçmek için ayakkabının iç tabanına bastırıyor. Fuspet, insole, mostra gibi terimlerle adlandırılan ayakkabı tabanlıklar, çıkartılabilir tabanlar ayaklarınızın temas ettiği nokta olması açısından son derece önemlidir. P.U., Latex, Eva, Mantar ya da keçe gibi malzemelerden üretilen bu ayakkabı iç tabanlıkları kullanacağınız ürünlere bazı özellikler kazandırır.

 

Bazılarına anti statik, bazılarına anti slip özelliklere kavuşturan tabanlar sağlık açısından oldukça önemlidir. Ayakkabı tabanlıkları üretiminde kullanılan Eva terimiyle ifade edilen yoğunluğu en düşük poli üretan kullanılır. Hafif bir malzeme olması nedeniyle sektörde çok kullanılır. Yine latex dediğimiz malzeme doğal kauçuk ve latex ile üretilir. Bu tabanlıkların esnekliği yüksektir ve konforludurlar.

 

Çünkü ayağınıza konfor sağlayan ve ayağınıza temas eden o dur. Tabanlık, fusped, insole ve mosta ayakkabı kelimeleri yan yana gelince akla gelen ilk firma üretim kapasitesi ve kalitesiyle Real Natura’dır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5