Makaleler » Organizasyon » PEKİ YA GARDIROP ALANLARIMIZ?

Giysilerle ve ayakkabılarla dolu bir dolapta giyecek hiçbir şey bulamamak yaygın bir şikayettir. Ancak çözümün gidip daha fazla alışveriş yapmak olduğunu düşünüyorsanız tamamen yanlış düşünüyorsunuz. Sorun gardırobunuzun düzensizliği ve yetersiz gardırop organizasyonu olabilir. İyi bir elbise dolabı tüm ihtiyaçlarınız için yeterli saklama alanına sahip olmalıdır.

 

Tişörtleriniz, trikolarınız, pijamalarınız gibi öğeler için rafları olmalı ya da çoraplar, iç çamaşırları ve aksesuarlar için çekmeceler bulunmalıdır. Uzun giysiler için bir ayakkabı rafı veya dolabın altındaki bir boşluk ek bir avantaj sağlar.

 

Gelin birlikte gardırobunuzu düzenleyelim. Giysilerinizi türe göre yığınlara ayırarak başlayın ve ardından her kategoriyi katlayıp çok yer kaplamayacak şekilde düzenleyin. İşin püf noktası kendinize tamamen dürüst olmakta yatıyor. Kendinize son 12 ayda kullanıp kullanmadığınızı ve kullanıp kullanmayacağınız sorun.

 

Cevap evet ise eşyanızı doğru yerde tutarak düzenleme işlemine devam edebilirsiniz. Cevap hayır ise seçeneklerimizi bir düşünelim. Öğeyi düzenleyerek ve yıpranmayacak şekilde başka bir alana, mevsimlik kullandığınız baza altı veya farklı bir yer varsa oraya kaldırabilirsiniz.

 

Eğer gerçekten giymeyeceğinizi modasının geçtiğini veya artık size olmadığını düşünüyorsanız, çeşitli platformlarda satabilirsiniz. Yine kullanmadığınızı düşünüyorsanız ihtiyacı olan birine hediye edebilirsiniz. Son ve en kötüm seçenek ise onu çöpe atabilirsiniz. Başında da belirttiğimiz gibi kesinlikle kendinize dürüst davranın ve ne yapmanız gerektiğine karar verin.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO! TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5